вівторок, 17 березня 2020 р.

П15 Оволод. осн. розв. перук. мистецтва Тема: Класифікація барвників. Барвники першої, другої, третьої, четвертої групи 18.03.20

Тема: Класифікація барвників. Барвники першої, другої, третьої, четвертої групиБарвники першої групи 

  До цих барвників належать препарати для блондування, освітлювання та знебарвлення волосся.
    Освітлювальний засіб діє на роговий шар волосся. Його лужний компонент відкриває луски; засіб проникає всередину, вступає в реакцію.

    За допомогою барвників першої групи виконують такі перукарські операції: 
🔺 освітлення - зміну природного кольору волосся на півтону, декілька тонів (як самостійну або підготовчу операції з фарбування волосся);
🔺знебарвлення – повне освітлення до надання кольору «блондин» (як самостійну або підготовчу операції з фарбування); 
🔺протравлювання – видалення з волосся штучних пігментів попереднього барвника перед наступним фарбуванням; підготовка сивого волосся до фарбування світлими барвниками;
🔺 мелірування – освітлення окремих пасом волосся;
🔺 балаяж – освітлення кінчиків волосся (як самостійну або підготовчу операцію). 

Барвники другої групи 

  За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної (кардинальної) зміни кольору волосся на тривалий час. 
      Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбуючого препарату й окисника.
     Під час операції фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину речовину з одночасною активізацією штучного пігменту фарбую чого засобу й отриманням нового кольору. Взаємодія барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією лужних компонентів фарбую чого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окисник освітлює натуральний пігмент і проявляє штучні пігменти барвника, молекули його в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся.
Хімічні барвники застосовують для надання таких перукарських послуг:
 - фарбування в новий колір;
 - фарбування «тон у тон»; 
 - тонування освітлення волосся; 
 - відновлення відтінку;
 - фарбування відрослих коренів;
 - фарбування сивого волосся. 

Барвники третьої групи

    Барвники третьої групи – фізичні барвники без окисника, поверхнево діють на волосся або проникають крізь кутикули й огортають зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Ці засоби дають змогу тимчасово змінити колір, досягти фарбуванням ефекту «тон у тон» або темнішого тону, а також посилати відтінок світлого волосся. Барвником третьої групи освітлити волосся не можна. Стійкість цих фарб належить від структури волосся. У здорове волосся фізичні фарби не проникають глибоко і змиваються на 6-8 миття. Пористе й ушкоджене волосся тримає колір довше. Волосся, фарбоване відтінком барвником, втрачає яскравість повільно, тому не виникає різкого контрасту з відрослими коренями. 

    Фізичні барвники доцільно застосувати: 
- коли потрібно додати насиченості кольору волосся, але небажане використання фарби з окисником; 
- щоб затонувати початкову сивину, небажану жовтизну;
- щоб надати волосся відтінку після освітлення та мелірування. 

  До барвників цієї групи належать тонуючі шампуні, бальзами, пінки, ополіскувачі для волосся. 


Барвники четвертої групи 

    Натуральні барвники рослинного походження діють аналогічно відтіню вальним барвникам, тобто вони проникають тільки у зовнішній шар волосся, однак утримуються міцніше, особливо при систематичному застосуванні. Вони не можуть радикально змінити колір, але посилають відтінок, поліпшують стан волосся, лікують шкіру голови. Для і догляду за волоссям використовують різні рослини та їх частини – корені, стебла, листя, квіти, плоди, кору. Особливо відомі та широко застосовуються серед рослинних барвників хна і басма. 
  Хна – порошок жовто-зеленого кольору, готовий до використання. Бажаний результат фарбування залежить від часу витримки фарбувальної суміші та натурального кольору волосся. Отримують різноманітні відтінки – золотисті, руді, світло-каштанові.
   Порошок басми має сірувато-зелений колір. Фарбує у темні кольори – зелений, зелено-синій, тому самостійно у чистому вигляді не використовується. У поєднанні з хною басма застосовується ширше, дає різні відтінки від світлокаштанового до синьо-чорного.

Завдання:
  • Опрацювати конспект, головне занотувати в робочі зошити.
  •  Письмово в робочих зошитах дайте відповіді на запитання: 

           1. Які операції відносяться до підготовчих та заключних робіт при фарбуванні волосся фарбами ІІІ та IV груп?
           2. Поясніть терміни «блондування», «освітлення», «мелірування», «балаяж». Що поєднує ці терміни?
           3. За допомогою яких груп фарб можна посилити природній колір волосся?
           4. До яких груп фарб застосовують терміни «перманентні» та «напівперманентні»?


Немає коментарів:

Дописати коментар