середа, 1 квітня 2020 р.

П15 01.04.20 Тема: Фіксатори для хімічної завивки. Способи приготування фіксуючих розчинів

Тема: Фіксатори для хімічної завивки. Способи приготування фіксуючих розчинів

  Хімічна завивка волосся – це процес надання волоссю форми локона на тривалий час з використанням хімічних розчинів та коклюшок. 
 Сучасні технології, постійне вдосконалення рецептів хімічних препаратів перетворили завивку в найпродуктивніший спосіб впливу на об'єм і тип волосся. 

Вплив хімічної завивки на волосся 
  Хімічна завивка суттєво впливає на структуру волосся, вона «перебудовує» його для набуття нової форми.
  Хімічний розчин діє на кератин, послаблює цистинові зв'язки між клітинами, внаслідок чого волосся піддається деформації. Новоутворена форма волосся задається конструкцією коклюшок і закріплюється за допомогою фіксатора, який поновлює цистинові зв'язки. 

Види хімічних препаратів 
   Більшість препаратів для хімічної завивки створюються на основі тіоорганічних сполук. Такі сполуки дають змогу вплинути на структуру волосся. 
 Важливою характеристикою хімічних препаратів для перукарських робіт є показник концентрації іонів водню рН. Лужний розчин викликає пом'якшення і набухання волосся, кислий розчин — скорочення і затвердіння. Лужні препарати для виконання хімзавивки застосовуються для здорового волосся всіх типів. Вони швидко проникають у волосся, забезпечують стійку завивку.
   Кислотно збалансовані препарати, рН яких нижчий від лужних, менш шкідливі для волосся. Дія кислотно збалансованого перманенту значно м'якша. Така суміш потрапляє у волосся повільніше, ніж лужна, процес завивки триває довше. Завиток виходить менш пружний, а сама завивка не така стійка.
 Кислотно збалансовані препарати застосовують при слабкому, крихкому від природи, фарбованому волоссі. 
  Незалежно від основи, кожна фірма, яка випускає препарати для хімічної завивки, пропонує, як правило, декілька видів препаратів: 
— для жорсткого волосся, яке важко піддається хімічній обробці;
— для нормального волосся; 
— для пористого волосся, яке підлягало дії окисних засобів; 
— для блондованого та меліруваного волосся.

Фіксатори хімічної завивки 
 Фіксатори хімічної завивки зупиняють процес взаємодії з волоссям засобів для хімічної завивки та закріплюють форму завитка. Головна діюча речовина у фіксаторі – перекис водню (Н2О2).
   Готові фіксатори можуть бути концентровані та неконцентровані.
  Концентровані фіксатори маркуються на упаковці позначкою 1+1 і в процесі використання розбавляються водою у співвідношенні 1:1. Відсутність подібного напису вказує на те, що розчин неконцентрований та готовий до застосування. 

 Фіксатор можна приготувати самостійно з перекисню водню, води та шампуню. Співвідношення компонентів має забезпечувати наявність у розчині не більше 3% перекису водню. Якщо це не передбачено інструкцією з використання, нічим не розбавляйте препарат для завивки та фіксатор.
  Сучасні технології з перманентної завивки передбачають використання широкого ряду супутних препаратів. Із профілактичною метою перед хімічною завивкою для послабленого та довгого волосся рекомендується застосовувати спеціальні засоби, які накопичують вологу у волоссі, полегшують процес накручування, вирівнюють структуру волосся та забезпечують отримання рівномірного завитка.
     Після хімзавивки використовують різноманітні стабілізатори, бальзами для нейтралізації залишків перекису водню, відновлення властивостей волосся, збереження його природньої вологості та блиску, пружності завитка.


Питання для самоперевірки:
1. Що таке хімічна завивка волосся?
2. Як хімічний розчин впливає на структуру волосся?
3. На основі яких сполук створюється більшість препаратів для хімічної завивки?
4. Як впливає фіксатор на процес хімічної завивки?
5. Яка головна діюча речовина у складі фіксатора?

Завдання:
1. Уважно прочитати конспект, головне занотувати у робочий зошит.
2. Зробити презентацію на тему: «Огляд сучасних препаратів для хімічної завивки волосся»

Виконані завдання можна надіслати на електронну пошту bilyk.polina@gmail.com


Немає коментарів:

Дописати коментар